Region sørøst – Tønsberg Maritim Opplæring Sørøst

Maritim Opplæring Sørøst skal være et ressurssenter for sine medlemmer og har som formål å være spydspiss i regionen ved å fange opp alt nytt av betydning for medlemmene i forbindelse med utdanning og rekruttering og generell kompetanseheving av sjøfolk. Vi tar inn lærlinger i fagene matros, skipsmotormekaniker og maritim elektriker. I tillegg tar vi også inn lærlinger i kokk- servitør og reiselivsmedarbeiderfaget.

maritimkompetanse.no

Ansatte

Oddmund Nystad

Daglig leder
Leder av kontoret

482 09 615

Billy Sandnes

Informasjons- og rekrutteringsleder
Rekrutteringsansvarlig

976 80 775

Johan Wiese Matheson

Opplæringskonsulent
Administrator for Webcadet, oppfølging av lærlinger

938 51 737

Lise L. Mandal

Opplærings-og KS-leder
Opplæringsansvarlig, KS-leder

977 45 584

Tone Henningsen

Administrasjonskonsulent
Lærekontrakter, stryk i fag, fagprøver, tilskudd

986 94 292

Susan Staines

Markedsfører SoMe
Markedsføring, sosiale medier

407 47 884
Medlemsrederier Sted Lærefag
Bastø Fosen AS Horten Matros, skipsmotormekaniker
BB Crewing AS Fedje Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker
Color Line Crew AS Sandefjord Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker, kokk, servitør, reiselivsmedarbeider
Forsvarsbygg Drøbak Matros
Norled Stavanger Matros
OSM Marine Crew AS Arendal Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker, kokk
Redningsselskapet Lysaker Matros
Siem Offshore Crewing AS Kristiansand Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker, kokk
Stiftelsen Christian Radich Oslo Matros
Sølvtrans Grimstad Grimstad Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker
Ugland Marine Management AS Grimstad Matros, skipsmotormekaniker
Viking Supply Ships Krisitiansand Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker,
Wilhelmsen Ship Management Lysaker Matros, skipsmotormekaniker, maritim elektriker

Styret

Tore Lillestø

styreleder

Siem Offshore Crewing AS

Hilde Koppen

styrets nestleder

Bukser og Berging

Heidi Nikolaisen

styremedlem

Color Line Crew AS

Mikael Lindberg

styremedlem

OSM Crew Management AS

Linda Marie Anderstrøm

styremedlem

Sølvtrans Grimstad

Tor Jansen

styremedlem

Bastø Fosen